Styl, który robi wrażenie. Najlepszy, najbardziej spójny, dopracowany i klasyczny, jaki widziałam na ekranie od dawna. Styl Claire Underwood, bohaterki politycznego serialu "House of Cards". Połączenie sił stylisty Kemala Harrisa, który stworzył jej perfekcyjny wizerunek i aktorki Robin Wright, która nadała temu wizerunkowi życie. Efekt? Claire stała się niekwestionowaną ikoną stylu, której wizerunek naśladuje ponoć nawet Melania Trump (z jakim skutkiem? Można dyskutować;-))  "Jej szafa jest ostra jak brzytwa, jak ona sama. Wszystko jest pod kontrolą i efektowne" - mówi o szafie Claire Underwood serialowy stylista Kemal Harris.
 
Wyrafinowany, niesamowicie klasyczny business dress code.

Dyskretna elegancja, siła, dystans, władza, wyniosłość, chłód i wyrafinowanie. Trudno te cechy oddać perfekcyjniej niż za pomocą ubrań Claire, której wizerunek doskonale buduje jej przemyślana i klasyczna garderoba. W świecie zdominowanym przez mężczyzn, gdzie intrygi, układy i usuwanie politycznych przeciwników jest na porządku dziennym, ubranie Claire jest niczym zbroja, pancerz. Piękne opakowanie pięknej, choć nie zawsze pięknej moralnie kobiety.


Zasady stylu Claire Underwood
Garderoba tej telewizyjnej pierwszej damy została zbudowana w oparciu o kilka żelaznych zasad.
Nie więcej niż kilka stonowanych kolorów: mamy niebieskości (w tym granaty), szarości, beże, biel oraz czerń. Żeby nadać pazura - czasami wkrada się nieoczywista faktura przełamująca monokolorystyczne stylizacje. Żadnych barw żywych, jaskrawych czy pastelowych, one do Claire po prostu nie pasują, są zbyt "miękkie" i "infantylne", może nawet "niepoważne". Więcej różnorodności pojawia się w strojach wieczorowych: mamy lśniące satyny, żakardy, odkryte plecy, kolor burgundowy, krótki rękawek.

Wszystkie ubrania są ponadczasowe. Nie ma tu miejsca na sezonową modę. To, co Claire nosi dzisiaj, za 20 lat będzie wyglądało równie dobrze. Każdy element ubioru jest z tej samej bajki.

Dobre tkaniny. Clair stroni od ubrań nikłej jakości, tracących fason, pogniecionych. Tkaniny muszą być najlepsze. Ich jakość można dostrzec nawet znajdując się po drugiej stronie ekranu. 

Dopasowane sukienki Claire Underwood


Trudno przestać się zachwycać dopasowanymi sukienkami czy taliowanymi żakietami, które podkreślają atuty i tak zgrabnej sylwetki Claire. Wszystkie ubrania podkreślają jej talię. Co ciekawe, stroje prezentowane na planie przez Robin nie były szyte na miarę, można kupić je w sklepach, jednakże zostały one dopasowane do sylwetki aktorki z rewelacyjnym efektem. Wszystko leży doskonale: spódnice kończą się w odpowiednim miejscu, ramiona nigdy nie są za szerokie, karczek się nie marszczy, rękawy nie są za krótkie ani za długie.

To niezawodny przepis na sukces - ubrania dopasowane do ciała zawsze będą wyglądały dobrze i przyciągną wzrok.

Koszule i bluzki


Claire to królowa minimalizmu. Zakłada nie więcej niż 2-3 kolory, które zawsze są tylko tłem dla jej twarzy i osobowości

Biżuteria również ograniczona jest do niezbędnego minimum - maleńkie kolczyki-perły i zegarek w zupełności wystarczają. Dodatków też jak na lekarstwo - tylko tyle, ile potrzebuje business woman: torebka i buty. Dodatki są jak stanowcza kropka nad i. Clair nie z tych, co to założą zwiewną apaszkę, sandałki z rzemykami czy pasek z dużą, ozdobną klamrą.

Żakiety Claire Underwood


Jeśli ktoś może powiedzieć o swojej szafie, że może ubrać się po ciemku, a i tak będzie świetnie, to na pewno jest to Claire. Która z nas nie chciałaby zbudować na tej zasadzie szafy idealnej?;-) Od serialowej pierwszej damy można się tego z pewnością nauczyć.

Wreszcie zauważyć należy, że Claire zawsze wygląda jak spod igły. Żaden kosmyk włosów nie ułoży się chaotycznie, makijaż jest ledwo dostrzegalny, manicure zawsze perfekcyjny i nierzucający się w oczy, dyskretny. Spójrzmy też na postawę pani Underwood. Zawsze wyprostowana jak struna, czasem wręcz wyniosła, ze ściągniętymi łopatkami. Opanowana dama. Postawa naszej bohaterki to kolejny element jest spójnego wizerunku.

Przebieram nóżkami na myśl, jakie stylizacje przygotowali styliści na nadchodzący 5 sezon. Dowiemy się w maju!

Brak komentarzy: