Na wzmiankę o Threads Magazine i SewStylish Magazine natrafiłam na zacnym forum eKrawiectwo.net. Są to magazyny będące dziećmi amerykańskiego przemysłu wydawniczego i są związane oczywiście z szyciem. Wiedziona kobiecą ciekawością zamówiłam wiosną 'na posmakowanie' roczną prenumeratę Threads ze strony wydawnictwa (klik). Od lata natomiast, korzystając z promocji na stronie wydawnictwa, jeszcze bodajże czterokrotnie zamawiałam wybiórczo niektóre, wybrane ze względu na tematykę numery zarówno Threads jak i Sew Stylish i muszę powiedzieć, że jestem z nich bardzo zadowolona.

Threads to magazyn ukazujący się raz na 2 miesiące, prenumerata roczna dla zamawiających spoza USA czy Kanady kosztuje ok 38$. W każdym numerze znajdziemy różne porady dot. wykończenia szytych ubrań, technik krawieckich, technik wykończeń, dostosowywania elementów wykroju czy ubrań do własnej sylwetki, przeróbek ubrań, czasami pojawiają się wykroje ubrań lub dodatków (kopertówek, kosmetyczek, toreb, nakryć). Ogólnie rzecz biorąc jeśli wykrój i opis kolejności zszywania elementów wykroju znajdziemy w Burdzie, o tyle Threads pokaże, jak ładnie, profesjonalnie czy łatwiej ubranie wykończyć, jak taki 'suchy' wykrój dostosować do swojej figury. O ile Burda pokaże nam, jak element ubrania wygląda i napisze ogólnikowo: 'przeszyć', o tyle Threads (czy Sew Stylish) pokaże jak konkretnie zszyć, w jaki sposób, co z czym dokładnie zszyć i jak to ma finalnie wyglądać. A to wszystko zilustrowane profesjonalnymi, przyswajalnymi zdjęciami czy rysunkami oraz niezbędnymi opisami. Dodatkowo w każdym numerze znajdują się bardzo ciekawe wskazówki, porady i 'myki' upraszczające, przyspieszające pracę z tkaniną/wykrojem czy odkrywające przed nami nowe sposoby na szycie, wykańczanie ubrań. Oprócz wskazówek i porad zawiera też felietony, artykuły np. na temat danego projektanta, tkanin, pracowni znanych w USA krawców, oraz reklamy firm związanych z szyciem czy tkaninami.

Poniżej przykładowe porady czy wskazówki z Threads:

Sew Stylish to magazyn ukazujący się (niestety!) raz na daną porę roku, czyli 2-4 razy w roku. Również zawiera porady dot. szycia. Moim zdaniem Sew Stylish jest bardziej 'skondensowany', porad jest więcej niż w Threads, a mniej niż w Threads felietonów czy artykułów. 

Generalnie obydwa magazyny są bardzo ciekawe, wnoszą wiele nowinek. Moim zdaniem brakuje tego typu pozycji wydawniczych na polskim rynku, takie magazyny są świetnym uzupełnieniem magazynów typu Burda czy Anna Moda.
Zainteresowanym bardzo polecam:)

Moje SewStylish i Threads

3 komentarze:

 1. Tak, coś takiego powinno pojawić się w Polsce. Zgadzam się z Tobą, byłoby uzupełnieniem i dodatkiem - szycia i prawidłowego wykończenia jak różnych pomysłów ozdoby odzieży.
  Możesz nam tu niekiedy coś ciekawego pokazać:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Halinko, na pewno część smaczków z Threads i Sew Stylish tu zeskanuję, myślę, że wielu osobom się przyda:)

   Usuń