Przyszedł pierwszy numer mojej rocznej prenumeraty amerykańskiego magazynu Threads - numer lipcowy.
Chciałabym pokazać kilka migawek z tego numeru, jednak najpierw może kilka zdań odnośnie kwestii technicznych.

Threads issue - July 2013

O czym jest Threads, co tam znajdziemy? Threads a Burda:


Anglojęzyczny mgazyn Threads ( z ang. nitki, wątki) jest magazynem dedykowanym osobom, które - jak mówi okładka - kochają szyć. Jest to pismo zupełnie inne niż Burda. O ile w Burdzie mamy wykroje i opis krok po kroku, jak uszyć prezentowane w niej ubranie, o tyle Threads to zbiór ciekawostek, ciekawych, pomocnych myków, na które trudno samemu wpaść szyjąc tylko wg. opisu. Threads to taka wisienka na torcie, takie metody dopieszczania, idealnego dopasowywania ubrań, coś więcej, ale też co innego niż daje nam kochana, poczciwa Burda. 


Threads - szycie... nie wiem, jak to nazwać po polsku?
Część porad odnośnie szycia żakietu


Nie ma tu makiety z wykrojami do przerysowania, są za to ciekawe i cenne wskazówki, np. w jaki sposób bardzo profesjonalnie w warunkach nawet domowych wykańczać szyte ubrania, w jaki sposób obchodzić się z wykrojem, jak go dostosowywać do figury, gdzie i w jaki sposób spinać ze sobą kawałki wykroju, mamy również ujęte w zgrabnej tabeli rodzaje tkanin i rozpisane ich właściwości (wraz ze zdjęciami) - w numerze lipcowym jest to akurat tabela nt. różnych typów dzianin; w jaki sposób modelować/modyfikować gotowe wykroje, by lepiej leżały. 

Porady odnośnie szycia szerokich spodni z wysokim stanem

Bardzo ciekawym artykułem jest Designer Details, gdzie dane ubranie pokazane jest od kulis - na części pierwsze krok po kroku rozpracowywany jest ów model, pokazywane jest, jakie myki i techniki zastosowano, gdzie przecięto, gdzie i jak zszyto, jak poprowadzono szwy itd., a to wszystko oczywiście okraszone estetycznymi i bardzo dokładnymi zdjęciami. W numerze lipcowym pokazano w tym artykule żakiet a la Chanel z łańcuszkiem:

Żakiet a la Chanel


Jest też artykuł pokazujący jak ręcznie, za pomocą maszyny lub specjalnej maszyny wykonać szew kryty, niewidoczny na przykładzie spódnicy.

The blind hem  - how to sew

Ciekawy top


Pod koniec numeru mamy pokazaną pracownię znanej w USA krawcowej, właścicielki firmy SewBaby. Taka ciekawostka. Zaraz za nią są propozycje ubrań z szaf redaktorek czasopisma.
 Koniec numeru natomiast poświęcony jest bliższym kontaktom z czytelnikiem - redakcja wyjaśnia nurtujące czytelników kwestie, odpowiada na ich pytania - Reader's questions - Expert's answers (pada pytanie o regulację głębokości kroku oraz jak wszyć zamek w 'zakręcone' - curved - szwy).

Francja i tutejsze sklepy tekstylne dla mody couture

 Jak i gdzie zamówić:


Prenumerata roczna (6 wydań) kosztuje bodajże 32 $, jeden numer zaś 6,99 $. Od razu przyszły do mnie dwa numery - lipcowy i wrześniowy. Od momentu pobrania pieniędzy z konta do dostarczenia przesyłki minął miesiąc.
Czasopismo (poszczególne numery Threads lub wydania specjalne, magazyn SewStylish i inne cudowności) można zamówić na stronie http://www.threadsmagazine.com/

Frament artykułu jak idealnie dopasować podkrój pach


Jestem bardzo zadowolona, aż szkoda, że to tylko 90 stron ;)
Brak komentarzy: