Kroje sukien ślubnych. Jaki typ sukni ślubnej pasuje do danej figury? Typy dekoltów sukien ślubnych

Jak samodzielnie uszyć suknię ślubną? Będę zgłębiać (także na blogu) ten temat. Samodzielne uszycie sukni ślubnej nie jest zadaniem prostym, jednak przy odpowiednim samozaparciu i wytrwałości myślę, że mi się uda.

Jak zacząć?

Po pierwsze - jaką chcemy mieć suknię? Salony ślubne wyróżniają kilka typów sukni ślubnych, różnią się pod wieloma względami, głównie wizualnie. Nie każdy krój sukni ślubnej pasuje do każdej figury, czasami piękna suknia  z katalogu nie będzie na naszym ciele leżała tak, jak na modelce.

Typy sukien ślubnych - krój

źródło: https://www.looksmartalterations.com.au/styling-hub/find-right-wedding-dress-body-type-alter-perfection/Najlepsze kroje sukien dla danych typów figury:

Figura klepsydra - suknia o linii A (wąska góra, niezbyt szeroki dół sukni);
Figura gruszki - suknia typu 'Ball Gown' zwana też Prinsessą, Princeską;
Figura jabłko - suknie typu Empire, tj. odcinana pod biustem, z prostym, długim, niezbyt szerokim dołem;
Figura waza (odwrócony trójkąt) - suknia typu syrenka/rybka, przylegająca w biodrach i udach, rozszerzana mniej więcej od kolan, przeważnie z lekkim trenem;
Figura prostokąt (kolumna) - prosta suknia, z zaznaczoną talią i niezbyt szerokim dołem


I w drugą stronę (nieco inne wytyczne):

  • Suknia o linii A (A-line dress) - pasuje praktycznie wszystkim typom figur.
  • Ball Gown ('Princesska') - pasuje najbardziej figurom typu gruszka, gdyż dobrze maskuje szersze biodra. Uwaga: może nie pasować bardzo szczupłym osobom - suknie może wydawać się na nich kuriozalnie wielka.
  •  Suknia syrenka/rybka - najlepsza dla figur typu klepsydra, którym zależy na podkreśleniu tych kształtów. Nie dla figury typu jabłko i osób nieco większych (plus size).
  • Suknie z wąską górą (kształt 'V'), przylegające i z prostym, wąskim i długim dołem - idealne dla osób smukłych, pasują też klepsydrom. Nie pasują gruszkom.
  • krótkie suknie ślubne (przed kolano) - nie pasują osobom o większych gabarytach, taka sukienka optycznie powiększy ciało.

Oczywiście to tylko orientacyjne wytyczne, czasami w kroju niekoniecznie pasującym naszej figurze ciało wygląda idealnie, warto zdać się na intuicję i przymierzyć kilka wariantów sukien, zanim zdecydujemy się na jedną.


Ja jestem typową gruszką i intuicyjnie wybrałam słusznie suknię przylegającą w talii o szerokim, 'puchatym' dole - tzw. Princess Gown - taką właśnie chciałabym uszyć:)Typy dekoltów sukien ślubnych:Rodzaje, typy dekoltów w sukniach ślubncyh

I na koniec humorystyczny obrazek a propos wyglądania dobrze w danym odzieniu:
:)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Moje Sukienki Blog , Blogger